Aequitas Rehberi – Aequitas Nedir ?

Aequitas nedir ve nasıl çalışır?

Aequitas benzer lokal networklerde adil bir rekabet ortamı sağlayan bir Anti-Hile programıdır. Özel denetleme metodlarıyla ve mümkün olan tüm eklentileriyle düzeyli ve adil bir Lig sağlamak temel amaçtır.

Aeuquitas esas olarak adil bir oyun ortamı sağlamak için programlanmıştır. Aequitas’ın tüm yapılandırılması oyuncuların bir dosya içinde saklayabilecekleri şekilde geliştirilmiştir. Maçtan sonra Filechecker ile maç sırasında herhangi bir hile olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Aequitas kural dışı oyunculara ve hilebazlara karşıdır. Aeuqitas’ın çalışma yöntemi, herhangi bir oyuncunun aynı anda çift hesap kullanıldığından şüphelenildiğinde baştan aşağı kontrol etme imkanı vermektedir.

Program Nasıl Çalışır?

Programı download ettikten sonra zip klasörünün içindeki 2 dosyayı herhangi bir dosya içerisine atıyoruz (Masaüstünüzde Aequitas diye bir dosya açıp bunun içine atarsanız karışıklık yaşamazsınız). Program herhangi bir kurulum, setup vs. gerektirmiyor.

Maç saatimiz yaklaştığında (son 10-15 dakika) ESL sitesine, http://www.esl.eu/tr adresinden kullanıcı adı ve şifremiz ile giriş yapıyoruz. Programı kullanmak istediğimizde ilk defaya mahsus olarak, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi oyuncu şifremizi giriyoruz. Şifremizi öğrenmek için “Retrieve my aequitas password” tıklıyoruz. ESL ana sayfamızda programı kullanmamız için gereken şifre ekrana geliyor. Bu şifreyi Aequitas programında “Retrieve my aequitas password” bölümünün yanındaki boşluğa yazıyoruz ve alt kısımda bulunan “Accept” butonuna tıklıyoruz. Böylece programımız kullanım için hazır hale geliyor.

Eğer maçınız varsa, kısa bir süre sonra Web sitesinde yazan maç saatiniz programda gözükecektir. Eğer maçınız yoksa herhangi bir şey gözükmeyecektir. Maç saatiniz geldiğinde, programda o maçı seçip ardından “Start Monitoring” butonuna tıklıyoruz ve çok kısa bir süre programın hazır hale gelmesini bekliyoruz. Uyarı mesajını aldığınızda “tamam” diyerek oyuna girip servera bağlanıyorsunuz. Oyunda bulunduğumuz sürece Aequitas oyun içinden ekran görüntüleri alıyor, kullandığınız configi ve bilgisayar özelliklerinizi inceleyip kayıt altına alıyor.

ESL sisteminde bu program sayesinde oyun içinde smoke testleri yapılmıyor. Çünkü program sizin 16Bit mi 32Bit mi nasıl oynadığınızı kayıt altına alıyor. Bu yüzden oyun içindeki video ayarınızı 32Bit olarak seçmeyi unutmayın. Bu ufak ayrıntıyı gözden kaçırmanız veya art niyetli hareket etmeniz halinde maçı hükmen kaybedebilir, ceza puanı alabilir, bir sonraki turnuvadan men edilebilir veya kazandığınız bir maçı tekrar oynamak zorunda kalabilirsiniz.

Maçımız bittikten sonra oyundan çıkıyoruz ve programı durduruyoruz. Aequitas dosyalarını attığınız klasörün içerisinde maç içinde programın elde ettiği bilgiler Zipli bir dosya olarak gözükecektir. Maç sayfanıza girerek Screenshot veya demo gönder seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sonra upload bolumu açılacak. Zipli dosyanızı seçerek upload seçeneğine tıklıyorsunuz. Kısa bir beklemeden sonra dosyanız yüklenecektir.

Aequitas hata verdiği zaman masaüstünden verdiği hata gözükecek şekilde Screenshot alınmalı ve maç sayfasına pov demo ile birlikte upload edilmelidir. Genel olarak hata olayı Vista’da yaşanıyor fakat bazen XP’de de olabiliyor. Bir kere hata verince hemen screenshot alınmamalı önce bir kaç kere program çalıştırılmak için denenmeli. Program silinip tekrar yüklenebilir, bilgisayara restart atılabilir, ESL sitesinden çıkış yapıp tekrar girlilir. Eğer hala hata vermeye devam ediyorsa screenshot alınır.

Aeq çalıştırılıp oyuna girildikten sonra herhangi bir nedenden dolayı oyundan çıkılırsa (bağlantı opması, oyundan düşme, bilgisayarın restart edilmesi gibi) Aeq kapatılıp tekrar açılmalı. Maç sayfasında Aequitas Log Files’da kimin kaç kere programı çalıştırdığı gösteriliyor. Eğer bir oyuncu 3 kere oyundan düşmüşse 3 ayrı Aequitas dosyası olacaktır ve bu 3 dosyayı da yüklemek zorundadır.

POV DEMO

Aequitas dışında her oyuncu pov demo (oyun içerisinde kendi demonuz) çekmek zorundadır. Pov demo server’ın içerisindeyken konsol’a record yazılarak kayıt edilir. Best of 3 olarak (3 Map’in 2’sini kazanan galip sayılır) oynanacak finallerde karışıklık yaşanmaması için her map’in demosunu ayrı çekmeniz gerekmektedir.

Record yazdıkdan sonra hangi mapi oynuyorsanız boşluk bırakarak oynadığınız maplere göre nickinizi de yanına yazmalısınız. Örneğin; (nick)-dust2, (nick)-nuke, (nick)-inferno şeklinde isimlendiriyorsunuz.

Daha sonra bu 3 dosyayı tek bir dosya’nın içine atıyoruz ve dosyanın ismini değiştiriyoruz.
Örneğin; (nick) demo, (nick) pov, (nick) pov demo gibi.

Daha sonra bu dosyayı da zip haline getirip maç ekranımıza yüklüyoruz.

Son olarak, Aequitas ile ekran görüntüleri yüklendikten sonra maçın skoru her 2 takım tarafından girilip tamamlanıyor ve ardından maç otomatik olarak kapanıyor.

Kısacası her oyuncunun Aequitas dosyası olmak zorundadır. POV demolar yukarıda anlatıldığı şekilde ve sadece adminler istediği takdirde upload edilmelidir.

Lütfen unutmayın her dosyayı ayrı olarak zipleyecek ve yükleyeceksiniz. Bütün işlemlerinizi doğru olarak yaptığınızdan emin olun. İstenilen dosyalardan herhangi birinde eksiklik veya yanlışlık olması durumunda ceza puanı, turnuvalardan men, maç tekrar gibi cezalar alabilirsiniz…

Aequitas’ı İndirmek İçin Tıklayın!

Reklamlar

30 Haziran 2010 tarihinde Counter Strike GeneL içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 1 Yorum.

  1. HATA VERİO ARKADAŞIM SÜREKLİ BU NE YAPCAZ ?? ERROR VERİP DURUO

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: