ESL ve ESL Ligleri Nedir?

ESL Türkiye ekibi açılıştan önce sistem hakkında bilgilendirme çalışmalarına başladı.

– ESL NEDİR? –

ESL (Elektronik Sporlar Ligi) Avrupa’nın ve dünyanın en büyük elektronik spor ligidir. Toplamda 2.4 milyon kayıtlı üye ve 600.000 üzerinde takımın mücadele ettiği bir topluluktur. Liglere ve turnuvalara katılım tamamıyla ücretsizdir.

– LİG SİSTEMİ ? –

Ladder: Herkese açık olan bu lig tipinde başlangıç ve bitiş süresi yoktur. Yani sezon şeklinde değil, takımların sürekli olarak birbirinden puan kazanabildiği veya kaybedebildiği bir yapı vardır. Bütün seviyelerdeki takımlar ve oyuncular kabul edilebilir. Takımlar puanlarına ve geçmiş maçlarına bakarak kendilerine rakip gördüğü takımı seçip maç teklifinde bulunabilir, rakip takımın bu daveti onaylaması halinde maç yapılabilir.

Amateur Series: Belirli bir katılımcı sayısı ve talep olduktan sonra amatör seriler kurulur, gruplar oluşturulur, sabitlenmiş maç günleri yaratılır. Ladder gibi sonsuz bir döngü değil, sezonluk bir işleyişi vardır. Takımların Pro Series’e yükselme şansları vardır.

Pro Series: Sınırlı sayıda takımdan oluşur. Sezon başlamadan önce Pro Series’e yükselen ve düşen takımlar belirlenmiştir. Sezon başladıktan sonra önceden belirlenmiş tarihlerde takımlar maçlarını yapar. Bildiğimiz futbol sezonu mantığıyla işler. Takımlar haftada 1 maç oynar. Sadece ileri seviye takımların mücadele ettiği bu seride takımlara sponsorlar aracılığı ile ödüller verilebilir. Ülkelerin Pro serilerinde başarı sağlayan takım Avrupa Major serilerine gitme bileti almaya hak kazanabilir.

Major Series: Farklı ülkelerdeki Pro Series şampiyonlarının biraraya getirilmesiyle oluşturulan uluslararası alanda düzenlenen bir lig tipidir.

Kaynakwww.esl.eu/tr

Reklamlar

03 Haziran 2010 tarihinde Counter Strike GeneL içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: